Powstaje Sports Solver – statystyczny konsulting dla klubów piłkarskich

Powstaje Sports Solver – statystyczny konsulting dla klubów piłkarskich

EkstraStats ze wsparciem Tomasza Pasiecznego tworzy Sports Solver – firmę doradczą, która dzięki analizie dużych zbiorów danych będzie wspierać kluby, trenerów, dyrektorów sportowych i skautów w podejmowaniu decyzji.

„Dzięki analizie danych można zyskać przewagę jeszcze przed wyjściem na boisko. Jeden sezon w jednej lidze to milion zarejestrowanych zdarzeń. Sports Solver powstał po to, żeby pomóc klubom, trenerom, dyrektorom sportowym i działom skautingu w zarządzaniu danymi i wyciąganiu z nich wniosków. Dzięki temu będzie można podejmować lepsze i trafniejsze decyzje” – mówi Filip Dutkowski, prezes Sports Solver.

Sports Solver stworzony został głównie przez pasjonatów kojarzonych z EkstraStats, przełomowym projektem, który zmienił sposób myślenia i mówienia o piłkarskich statystykach w Polsce. Projekt wspiera również Tomasz Pasieczny, jeden z najbardziej znanych polskich skautów piłkarskich.

„Współczesny futbol nie może się obejść bez danych i statystyk. Sports Solver nie wyręczy działów skautingu w ich codziennej pracy, ale pomoże im w lepszym profilowaniu zawodników i diagnozowaniu ich mocnych i słabych stron. Czasem dane mogą pokazać coś, czego ludzkie oko nie zauważy, lub co nam umyka w codziennej obserwacji. Sports Solver to bardzo ważne uzupełnienie dla codziennej działalności klubów” – tłumaczy Tomasz Pasieczny.

Usługi Sports Solver obejmują m.in. audyt statystyczny (diagnoza stylu gry, profilu zawodników i potrzeb transferowych zespołu), research (analiza mocnych i słabych stron rywali), skauting statystyczny i profilowanie zawodników.

Podstawowy pakiet zaawansowanych statystyk Sports Solver obejmuje wszystkie najwyższe klasy rozgrywkowe w Europie i Ameryce Południowej, a także rozgrywki międzynarodowe oraz ligowe niższego szczebla w niektórych krajach. Rozbudowany pakiet statystyk obejmuje rozgrywki w Polsce, a także innych ligach Europy Środkowej.

Więcej informacji na stronie www.sportssolver.pl

Zapraszamy również na profile społecznościowe Sports Solver:
Twitter
Facebook

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: