Przedstawiamy interaktywne narzędzie w postaci wykresu, dzięki któremu można sprawdzić m.in. miejsce w tabeli każdej z drużyn po dowolnie wybranej kolejce sezonu Ekstraklasy 2016/17.

Na wykresie znajdują się trzy wartości: miejsce w tabeli (oś pionowa), punkty (oś pozioma) oraz bilans bramek (kolor kółka). Miejsce w tabeli otrzymało wartość minusową aby na górze wykresu znajdował się lider tabeli a na dole ostatnia drużyna. Różny kolor kółka odpowiada danemu bilansowi bramek (legenda znajduje się z prawej strony wykresu) i zmienia się wraz z kolejnymi kolejkami.

Wykres składa się z trzech zakładek, pomiędzy którymi można się przełączać. Każda z nich pokazuje inne aspekty prezentowanych danych.

Na dole wykresu znajduje się przycisk „play”, który uruchamia animację prezentującą dorobek każdej z drużyn w perspektywie całego sezonu (sezon rozpoczyna się od 1901, gdzie ostatnie dwie cyfry to nr kolejki). Obok niego znajduje się suwak góra-dół, który przyspiesza lub spowalnia animację.

Wykres prezentuje dorobek wszystkich szesnastu zespołów Ekstraklasy. Można też wybrać jedną lub kilka drużyn w celu porównania danych (okienko „select” z prawej strony). Opcja „trails” pozwala zobaczyć drogę, jaką przebył wybrany zespół lub zespoły w całym okresie.

Wykres będzie aktualizowany po każdej kolejce.


Zabrania się wykorzystywania w jakikolwiek sposób i przy użyciu jakiejkolwiek techniki materiałów zawartych na www.ekstrastats.pl bez wiedzy i zgody Ekstrastats Sp. z o.o.

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: