Łukasz Garguła – 200 meczów w Ekstraklasie!

Łukasz Garguła – 200 meczów w Ekstraklasie!

W niedzielę, 12 września 2014 r., swój 200. mecz w Ekstraklasie rozegrał Łukasz Garguła. W związku z tym wydarzeniem Ekstrastats postanowiło przyjrzeć się jego występom w lidze.

Wielu zawodników narzeka dziś na złych trenerów, brak szansy na pokazanie się czy też złe warunki do rozwoju, ale kariera „Guły” pokazuje, że jedyne co się liczy, to talent, ambicja i determinacja. Aby zadebiutować w Ekstraklasie musiał wywalczyć do niej awans z GKS- em Bełchatów, wielokrotnie gnębiły go kontuzje, ale zawsze potrafił się z nich podnieść, natomiast po transferze do Wisły kluczowym piłkarzem został dopiero po przyjściu trenera Smudy. Pokazuje to, że aby odnieść sukces musiał wykazać się mocnym charakterem, którego z pewnością mu nie brakuje.

Nasz bohater to facet, który na wszystkie swoje osiągnięcia musiał długo czekać i ciężko pracować. Debiut w Ekstraklasie zaliczył mając 24 lata, pierwszego gola zdobył w 22. występie, premierowy mecz w Wiśle zaliczył 299 dni po podpisaniu z nią kontraktu, a pierwszą bramkę dla „Białej Gwiazdy” ustrzelił dopiero w 48. meczu w jej barwach.

Kibice zapamiętają go głównie z „10” na plecach (wszystkie mecze ligowe rozegrał z tym numerem), jak również z gry w reprezentacji i europejskich pucharach. Tworzył też wspaniały duet z Radosławem Matusiakiem, który trząsł ligą w sezonie 2006/07 i zakończył rozgrywki z wicemistrzostwem dla GKS-u Bełchatów. Czas pokazał, że z tej pary, to on na dłużej zadomowił się w Ekstraklasie. Jednak jego znakiem firmowym są gole i podania, których nie powstydziłyby się żaden zawodnik na świecie. Przykłady? Proszę bardzo:

 

 

 

Zespół Ekstrastats gratuluje pięknego jubileuszu i życzy dalszych sukcesów.

 

Łukasz Garguła 200

~Rufin Wójtowicz
fot. Marcin Łagowski

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: