Zapowiedź 8. kolejki – 15 września (poniedziałek)

Zapowiedź 8. kolejki – 15 września (poniedziałek)

Na zakończenie kolejki w Kielcach pojedynek rewelacji początku sezonu – Podbeskidzia z Koroną, która dawno nie zanotowała tak słabego startu sezonu.

15.09.2014 r., godz. 18:00 Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Bilans spotkań: 11 meczów – 7 zwycięstw Korony – 2 remisy – 2 zwycięstwa Podbeskidzia
Bilans bramek: 20-13

Bilans spotkań w lidze:  7 meczów – 5 zwycięstw Korony – 1 remis – 1 zwycięstwo Podbeskidzia
Bilans bramek w lidze: 13-8

Bilans spotkań w Kielcach: 6 meczów – 5 zwycięstw Korony – 1 remis – 0 zwycięstw Podbeskidzia
Bilans bramek w Kielcach: 13-7

CIEKAWOSTKI:

  • Do Kielc przyjeżdżają byli zawodnicy Korony, reprezentujący obecnie barwy Podbeskidzia: Maciej Korzym, Pavol Stano, Artur Lenartowski, a także Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec drużyny z Bielska, który do niedawna trenował Koronę.
  • W zespole Korony występuje natomiast Mateusz Stąporski, który w barwach Podbeskidzia zaliczył 7 spotkań ligowych i zdobył 1 gola.
  • W Ekstraklasie obie drużyny rozegrały w Kielcach 4 spotkania. Wszystkie wygrała Korona, w każdym strzelając co najmniej 2 gole, bilans bramek 9:4.
  • Korona to jedyna drużyna w lidze bez zwycięstwa.
  • Sędzia tego spotkania, Krzysztof Jakubik, w Ekstraklasie sędziował 37 meczów. W każdym pokazał przynajmniej jedną kartkę. W tym sezonie w 4 meczach, w których był arbitrem, padło 16 goli.
  • Korona w meczach ligowych strzeliła Podbeskidziu 13 bramek. Aż 5 było autorstwa Macieja Korzyma, obecnie grającego w drużynie z Bielska.
  • Ostatnie zwycięstwo Korony w Ekstraklasie miało miejsce 11 maja 2014 r., właśnie przeciw Podbeskidziu. Od tego czasu Korona notuje passę 11 meczów bez wygranej.

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: