VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2021”

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2021”

W dniach 23 i 24 kwietnia 2021 r. w formule online odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2021”. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport” i działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Corocznie w Warszawie dochodziło do spotkania znamienitych ekspertów zajmujących się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w formie zdalnej.

Wśród gości konferencji „Prawo Sport Finanse” w ubiegłych latach znaleźli się między innymi Marcin Animucki (prezes Ekstraklasa S.A.), dr Mateusz Dróżdż (były prezes KGHM Zagłębia Lubin) czy Tomasz Pasieczny (skaut Arsenalu Londyn). W tym czasie poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące na przykład prawnych aspektów działalności branży hazardowych czy problemu dopingu w sporcie.

Organizatorzy konferencji zapowiadają, że wydarzenie, pomimo zdalnej formy jego organizacji, będzie stało na najwyższym poziomie merytorycznym. Konferencja odbywać się będzie przez dwa dni i w jej czasie udział wezmą eksperci, naukowcy i studenci.

Pierwszego dnia VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo Sport Finanse 2021” udział w dyskusji wezmą wykwalifikowani eksperci. W trakcie każdego z bloków zaproszeni goście wraz z wyznaczonym moderatorem podejmą problematykę omawianego zagadnienia.
Harmonogram został podzielony na pięć paneli tematycznych:
• Nowelizacja przepisów regulujących działalność pośredników transakcyjnych
• Finansowanie sportu przez spółki Skarbu Państwa
• Wpływ pandemii koronawirusa na sytuację prawną w świecie sportu
• Realia funkcjonowania polskiego rynku praw telewizyjnych w sporcie
• Rewolucja w FIFA RSTP – czas na prawa kobiet w świecie piłki nożnej (panel w języku angielskim)

Nie zabraknie ekspertów rynku sportowego z całej Polski. Udział w konferencji potwierdzili między innymi Krzysztof Rozpara (Fame MMA), Marcin Animucki (Ekstraklasa S.A.), Paweł Papaj (Łomża Vive Kielce), dr Jakub Laskowski (Legia Warszawa) i Krzysztof Świergiel (Eleven Sports).

Po raz pierwszy w historii podczas konferencji dojdzie do dyskusji w języku angielskim (panel nr 5). O prawach kobiet w piłce nożnej wypowiedzą się między innymi Deirdre McCarthy (Centrefield Law) i Alexandra Gomez Bruinewoud (FIFPro).
Drugiego dnia spotkamy się w gronie akademickim – zrzeszającym studentów i doktorantów z całej Polski. Wystąpi kilkunastu prelegentów, z czego ponad połowa spoza Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia, dostępne są w mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: