Książka „Premier League” nominowana w plebiscycie na Sportową Książkę Roku!

Książka „Premier League” nominowana w plebiscycie na Sportową Książkę Roku!

Do końca stycznia można głosować na książkę „Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata” Michaela Coxa w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2018.

Przy pełnej mobilizacji fanów ligi angielskiej, publikacja o dwudziestu pięciu latach jej rozwoju ma duże szanse na zwycięstwo w konkursie. Głosy na pozycję wydaną pod patronatem portalu EkstraStats można oddawać pod linkiem http://zagr.sportowaksiazkaroku.pl/

 

O książce:

Taktyczna historia Premier League!

Na początku lat 90. angielski futbol był fizyczny i twardy, opierał się przede wszystkim na agresji i sile. Drużyny grały klasycznym ustawieniem 4-4-2, mało który trener pozwalał sobie na taktyczne eksperymenty. Gdy w 1992 roku zrodziła się Premier League, nagle wszystko uległo radykalnej zmianie.

Michael Cox zabiera nas w fascynującą podróż przez angielskie stadiony. Pokazuje, jak tamtejsza liga na przestrzeni 25 lat wykazywała taktyczny postęp, tłumaczy, którzy menedżerowie okazali się rewolucjonistami i którzy piłkarze zupełnie odmienili futbol.

Od Manchesteru United Fergusona i Arsenalu Wengera, przez Chelsea Mourinho i Leicester Ranieriego, do Manchesteru City Guardioli. Od wielkich gwiazd lat 90., jak Cantona, Zola, Bergkamp, Owen, po znakomitych piłkarzy błyszczących w XXI wieku, jak Cristiano Ronaldo, Lampard, Henry, Gerrard, Agüero czy Kane.

Sentymentalna, porywająca, błyskotliwa taktycznie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Premier League!

Książka w promocyjnej cenie dostępna jest tutaj.

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: