1LigaStats przechodzi do Sports Solver, który będzie rozwijał projekt

1LigaStats przechodzi do Sports Solver, który będzie rozwijał projekt

Okno transferowe jest zamknięte, ale to nie oznacza, że w tym okresie w I lidze nie może być ciekawych transferów. 1LigaStats, czyli specjaliści od liczb opisujących najbardziej niepowtarzalną z polskich lig – I ligę – przechodzą do Sports Solver, gdzie będą rozwijać projekt.

„Ponieważ Sports Solver to w dużej mierze ludzie związani z EkstraStats, dlatego można powiedzieć, że wszystko zostaje w rodzinie. Chcemy rozwijać projekt 1LigaStats, a w ramach Sports Solver mamy większe możliwości, w tym szerszy dostęp do danych opisujących I ligę. Na razie wszystko zostaje po staremu i 1LigaStats będzie profilem w mediach społecznościowych. Jednak jeszcze w tym roku mamy nadzieję móc ogłosić realizację nowego projektu, który przeniesie statystyczny wymiar I ligi na wyższy poziom” – mówi Marcin Łagowski, prezes EkstraStats i wiceprezes Sports Solver.

Sports Solver to statystyczny konsulting piłkarski, który powstał latem 2018 r. Celem Sports Solver jest wsparcie klubów sportowych w podejmowaniu lepszych decyzji dzięki analizie dużych zbiorów danych. Część z tych danych będzie wykorzystana do rozwoju projektu 1LigaStats. Dzięki temu, kibice będą mieli dostęp do większej liczby statystyk i ciekawostek opisujących rozgrywki tego szczebla krajowych rozgrywek.

Zapraszamy do obserwowania profilu 1LigaStats prowadzonego na Twitterze.

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: