Nazwa: Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna S.A.

Stadion
Adres: Aleja Jana Pawła II 13, 21-010 Łęczna
Pojemność: 7500 (wszystkie siedzące)
Frekwencja (sezon 2013/14)*: 29721 (średnio 1748, 23% zapełnienia stadionu)
Najwyższa frekwencja (2013/14): 3824 (na meczu Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, 33 kolejka I ligi; 50% zapełnienia stadionu)
Najniższa frekwencja (2013/14): 1000 (na meczu z Puszczą Niepołomice, 13. kolejka I ligi; 13% zapełnienia stadionu)
Oświetlenie: 1410 lx
Boisko: 105 x 68 m
Karnety na sezon 2014/2015: od 60 złotych (ulgowe) i od 90 złotych (normalne)
*uwzględniono jedynie mecze I ligi, wyłączając spotkania w ramach Pucharu Polski

Ekstraklasa
Debiut: 9 sierpnia 2003; Górnik Łęczna 3:1 Wisła Płock; bramki: Grzegorz Skwara (45’), Mirosław Budka (81’), Krzysztof Kłosiński (90’); frekwencja: 4500 osób
Pierwsza bramka: Grzegorz Skwara (w 45. minucie meczu z Wisłą Płock)
Ostatnia bramka: Kamil Starycha (w 85. minucie meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski)
Sezony: 4 (2003/2004 – 8. miejsce, 2004/2005 – 7. miejsce, 2005/2006 – 13. miejsce, 2006/2007 – 13. miejsce, degradacja)
Porażki: 52 (47%)
Najwyższe zwycięstwo: 0:5 w meczu z Odrą Wodzisław Śląski (17. kolejka – sezon 2004/2005); bramki: Sebastian Szałachowski (25’, 45’), Andrzej Kubica (23’), Sławomir Nazaruk (18’), Cezary Kucharski (67’)
Najwyższa porażka: 6:0 w meczu z Amicą Wronki (29. kolejka – sezon 2005/2006) i 6:0 w meczu z GKS-em Bełchatów (16. kolejka – sezon 2006/2007)
Najczęstszy wynik: 1:1 – 14 razy

Sezon 2013/2014
Rozgrywki: I liga
Miejsce w tabeli: 2 (za GKS-em Bełchatów, miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy)
27 (0,8 bramki/mecz)
Najwięcej meczów: 34 – Tomasz Nowak (3060 min), 32 – Grzegorz Bonin (2558 min), Sergiusz Prusak 2839 min), 31 – Maciej Szmatiuk (2790 min)
Najwięcej bramek: 9 – Grzegorz Bonin (0,28 bramki/mecz), 8 – Łukasz Zwoliński, 5 – Arkadiusz Woźniak, Nikolajs Kozačuks
Żółte kartki: 8 – Julien Tadrowski, 7 – Veljko Nikitović
Czerwone kartki: 2 – Lukas Bielak
Ciekawostki:
Tomasz Nowak rozegrał komplet meczów w pełnym wymiarze czasowym (3060 min), przez cały sezon nie odpuścił ani jednego spotkania.
– Najczęściej (aż 23 razy) na boisku z ławki meldował się Nikolajs Kozacuks.
– 562 – przez tyle minut Sergiuszowi Prusakowi udało się zachować czyste konto, ta seria jest rekordem tego sezonu I ligi.
– Aż dziesięciu zawodników wystąpiło tylko w jednym spotkaniu Górnika Łęczna w tym sezonie (głównie w PP). Najmniej minut uzbierał Wojciech Kalinowski – jedynie pięć.
– Niechlubnym rekordem mogą się popisać się juniorzy Górnika Łęczna, występujący w Centralnej Lidze Juniorów. W meczu 16. kolejki tych rozgrywek przegrali ze Stalą Rzeszów aż 20:1!

Trener
Imię i nazwisko: Jurij Szatałow
Data urodzenia:15 września 1963
Narodowość: Ukraina (posiada również obywatelstwo polskie)
W Górniku: od 29 czerwca 2013

Sezon 2014/2015
Pierwszy mecz: 18 lipca (piątek), godz. 20:30; rywal: Wisła Kraków. Do tej pory Górnik rozegrał osiem meczów z Wisłą, żadnego nie wygrał, trzy zremisował i pięć przegrał, bilans bramkowy 6 – 17.

Opracował: Wojciech Żęgota (wzegota@ekstrastats.pl)