Liczby 15. kolejki

1 – Ruch Chorzów po raz pierwszy w tym sezonie wygrał w roli gospodarza. To ostatnia drużyna w tym sezonie, której udała się ta sztuka.

2 – Tylko 2 gole stracił w tym sezonie na swoim stadionie GKS Bełchatów. Oba w doliczonym czasie gry.

3 – Korona Kielce zdobyła komplet punktów w ostatnich 3 spotkaniach. Ostatnia taka seria kielczan miała miejsce na przełomie lutego i marca 2012 r.

3 – Gol Bartłomieja Kapustki był 3. golem zdobytym przez Cracovię w doliczonym czasie gry. Żadna inna drużyna nie może się pochwalić w tym sezonie podobnym wynikiem.

4 – 4 punkty wywalczyli w tym sezonie piłkarze Górnika Łęczna w meczach wyjazdowych. Wszystkie w Gliwicach – 2:1 z Ruchem i 0:0 z Piastem. Łęcznianie przerwali w tej kolejce passę 6 wyjazdowych porażek z rzędu.

5 – Dokładnie 5 lat i 1 dzień minęło od ostatniego spotkania, w którym Ruch strzelił 5 goli. Grał wtedy przeciw… Jagiellonii, a mecz zakończył się takim samym wynikiem – 5:2.

6 – Lech Poznań obejmował prowadzenie w każdym z ostatnich 6 spotkań, a tylko 2 razy dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka.

9 – Już 9 razy w tym sezonie trafiali w słupek bądź poprzeczkę piłkarze Wisły Kraków. Najwięcej w całej lidze.

10 – 10 razy podchodził do rzutów karnych w Ekstraklasie Filip Starzyński. 9 z nich wykorzystał, a łącznie w TME zdobył 16 goli.

11 – Goli zdobył w tym sezonie Flavio Paixao. Jego brat po 15 kolejkach poprzedniego sezonu miał na koncie 9 trafień.

11 – Żółtych kartek pokazał sędzia Musiał w meczu Pogoń – Legia, jednak tylko 4 za faule. Poniżej mapa wszystkich 32 fauli w tym spotkaniu.

Mapa fauli w meczu Pogoń - Legia

13 – Dla Podbeskidzia trafiało w tym sezonie już 13 zawodników. Ostatni z nich – Bartosz Śpiączka – zdobył przeciw Lechowi swojego 1. gola w Ekstraklasie.

14 – Zawisza ostatni raz nie stracił gola w 1. kolejce. Potem 14 spotkań ligowych i 37 straconych bramek.

15 – W każdym z 15 meczów w TME pomiędzy GKSem Bełchatów a Cracovią padały gole. W sobotę czekaliśmy na nie długo, ale tradycja została podtrzymana.

15 – W 15. kolejce po raz 15. w tym sezonie zagrał Marek Saganowski – jedyny legionista, który nie opuścił żadnego ligowego spotkania.

16 – Lat czekała Pogoń Szczecin na ligowe zwycięstwo z Legią Warszawa.

30 – 30 razy podawał do przodu Semir Stilić w spotkaniu ze Śląskiem. Prześwietliliśmy każdą taką próbę, poniżej efekty naszej pracy.

Podania do przodu Stilicia w meczu Wisła - Śląsk

36 – Od początku sezonu 2003/04 w 36 meczach padało co najmniej 7 goli. Ostatnim z nich spotkanie Ruch – Jagiellonia, a o wcześniejszych przeczytacie w artykule Kanonady w Ekstraklasie.

86 – Pogoń zagrała z Legią w Ekstraklasie 86. spotkanie, wygrała po raz 12.

87 – Najefektywniejszym strzelcem w TME jest nadal Orlando Sa, który trafia do siatki co 87 minut. Tym razem nie pojawił się na boisku, a do TOP10 wskoczył Grzegorz Kuświk, strzelec 2 goli w meczu z Jagiellonią.

Ranking najefektywniejszych strzelców po 15.kolejce Ekstraklasy:

Lp. Imię i nazwisko Klub Bramki Liczba minut na boisku Co ile minut strzelał bramkę?