Legia z Radoviciem i bez

Legia z Radoviciem i bez

Po meczu ligowym z Lechią wielu kibiców Legii zamarło. Kontuzja Miroslava Radovicia w ważnym momencie sezonu, gdy ważą się losy awansu do fazy pucharowej Ligi Europy to wielkie osłabienie warszawskiego klubu. Sprawdziliśmy zatem jak Legia w tym sezonie radziła sobie w zależności od pojawienia się na boisku swojej największej gwiazdy.

Liczby pokazują jak ważną postacią dla Legii jest Radović. Drużyna Henninga Berga nie przegrała spotkania, gdy Serb znalazł się w podstawowej jedenastce, a blisko 87% takich meczów zakończyło się wygraną. Największą różnicę widać w zdobytych bramkach. Średnio z Radoviciem na boisku Legia strzela w meczu ponad 2,5 bramki, bez Serba ta średnia spada do 1,2 gola/mecz.

Jak poradzi sobie Legia przez najbliższy miesiąc, kiedy zabraknie na boisku Radovicia? Pierwszą okazją będzie dzisiejszy mecz z Metalistem Charków w Lidze Europy. Największym wygranym tej sytuacji może okazać się Orlando Sa, który powinien dostawać więcej szans, szczególnie w europejskich pucharach.

~Mateusz Januszewski
fot. Marcin Łagowski

Komentarze:

Śledź EkstraStats w mediach społecznościowych: