Liczby 10. kolejki

10. kolejka Ekstraklasy już za nami, spójrzmy zatem co się w niej ciekawego wydarzyło pod kątem liczb.

Liczby kolejki:

1 – Spotkanie Śląska Wrocław z Górnikiem Łęczna było pierwszym pojedynkiem tych drużyn na poziomie Ekstraklasy.
1 – Tylko raz w 10. kolejce piłkarze uderzyli w słupek bądź poprzeczkę. Adam Pazio z Podbeskidzia w pierwszej połowie spotkania z Jagiellonią trafił w słupek.
2 – W swoim drugim występie w Ekstraklasie 16-letni pomocnik Jagiellonii Przemysław Mystkowski zapisał na swoim koncie dwie asysty.
2 – Bartosz Ślusarski zobaczył drugą czerwoną kartkę w tym sezonie.
3 – Tyle goli w doliczonym czasie gry straciła w dwóch ostatnich kolejkach Wisła Kraków.
4 – Górnik Łęczna przegrał 4 ostatnie spotkania wyjazdowe.
4 – Tyle goli stracił w tym sezonie GKS Bełchatów. Zawisza Bydgoszcz już 28.
5 – Od tylu spotkań nie potrafią wygrać piłkarze Ruchu Chorzów. W tym sezonie zanotowali tylko jedno zwycięstwo, podobnie jak Zawisza Bydgoszcz.
6 – Korona Kielce zdobyła swoją 6. bramkę w tym sezonie.
8 – Mateusz Piątkowski zdobył swoją 7. i 8. bramkę w tym sezonie.
12 – Już 12 piłkarzy zdobywało w tym sezonie gole dla Lecha Poznań.
22 – Tyle goli padło w 10. Kolejce Ekstraklasy. Tyle bramek w tych rozgrywkach strzelił także Robert Demjan.
27 – Tyle goli padło dotychczas w 8 ligowych spotkaniach między Podbeskidziem a Jagiellonią. Średnia niemal 3,5 na mecz.
64 – Tylu sekund potrzebował Alvarinho, by pokonać bramkarza Ruchu. Był o 50 sekund szybszy od Pawła Komołowa, autora trafienia w meczu GKS – Pogoń.
80 – Tyle procent goli GKS Bełchatów zdobywa w pierwszych połowach spotkań. 8 bramek na 10 zdobytych.
93 – Tyle minut czekali kibice na gola w derbach Krakowa.
98 – Tyle sekund prowadził Górnik Łęczna we Wrocławiu.
100 – Krzysztof Ostrowski zagrał po raz setny w Ekstraklasie. Pomocnik Śląska uczcił jubileusz zdobyciem swojego 4. gola w lidze.

Zakończone passy:

3 – Tyle zwycięstw ligowych z rzędu zanotował Piast Gliwice.
4 – Tyle ostatnich spotkań z Zawiszą wygrał Ruch Chorzów.
4 – Do tej pory Jagiellonia przegrała wszystkie 4 ligowe spotkania sędziowane przez Tomasza Musiała.
6 – Tyle spotkań bez porażki na wyjeździe zanotowała Wisła Kraków.
8 – Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zakończyli passę 8 porażek z rzędu w TME.
14 – W tylu ostatnich spotkaniach ligowych Korona Kielce traciła przynajmniej 1 bramkę. Ostatni mecz na zero z tyłu 05.05.2014r., remis 0:0 z Zagłębiem.