Piłkarze Lecha i Legii w meczach pomiędzy tymi zespołami

Klasyk Lecha z Legią od kilku lat elektryzuje piłkarską Polskę. To między tymi drużynami toczy się walka o prymat, którą w 2 poprzednich sezonach wygrywali goście jutrzejszego spotkania. W takich meczach, zdaniem wielu, ważne jest doświadczenie. Trzeba poradzić sobie z presją i wyjść na murawę stadionu, na którym zasiądzie ponad 40 tysięcy kibiców. W ilu takich ligowych hitach brali udział obecni gracze obu drużyn? Sprawdziliśmy to.

Wzięliśmy pod uwagę jedynie mecze w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej. Najpierw spójrzmy na tabele.

Piłkarze z obecnej kadry Lecha Poznań w meczach Ekstraklasy rozegranych przeciwko Legii Warszawa:

60043

Piłkarze z obecnej kadry Legii Warszawa w meczach Ekstraklasy rozegranych przeciwko Lechowi Poznań:

739610
(*) występ w barwach Lecha Poznań (12.04.2006r., Legia Warszawa 3-1 Lech Poznań)

Od razu widać, że w takich klasykach zespołem bardziej doświadczonym jest Legia. Warto zwrócić uwagę nie tylko na minuty, ale również zdobyte bramki, pamiętając, iż 2 z 3 strzelonych goli zawodników Lecha padły w ostatnim meczu na Łazienkowskiej. Patrząc chociażby na takie zestawienie widać, że w ostatnich latach Poznaniakom trudno było o korzystny rezultat w starciach z Legią, a pamiętajmy, że miesiąc temu w tabeli widniałoby jeszcze nazwisko Miroslava Radovicia (3 strzelone bramki).

Wyłączając Arkadiusza Malarza (jeśli zagra, będzie jedynym zawodnikiem z obecnych kadr obu drużyn, który zagrał w ligowym klasyku po 2 stronach barykady), w Legii każdy piłkarz brał udział w zwycięstwie nad Lechem. W poznańskiej drużynie tylko 6 graczy (na 19, którzy choć minutę zagrali przeciw Legii) pamięta ostatnie zwycięstwo Lecha nad warszawskim zespołem.

Czy wygra zespół bardziej doświadczony w takich starciach? My już nie możemy się doczekać tego meczu.