Liczby 18. kolejki

0 – Tyle zwycięstw odniósł Górnik Łęczna w 6 dotychczasowych meczach z GKS-em Bełchatów w Ekstraklasie.

1 – Roland Gigołajew strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie. Potrzebował do tego 14 ligowych spotkań i 589 rozegranych minut.

2 – Dopiero drugi raz w tym sezonie Podbeskidzie nie strzeliło gola na wyjeździe.

2 – Lech Poznań wygrał drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie. Bilans lechitów poza swoim stadionem to 2-5-2.

3 – Po raz 3. z rzędu Ruch Chorzów wygrał przed własną publicznością. Było też 1. zwycięstwo z Podbeskidziem w Chorzowie na poziomie Ekstraklasy.

3 – Trzy gole strzelił Piastowi Piotr Wiśniewski. To pierwszy hattrick tego piłkarza w Ekstraklasie.

5 – Po raz 5. w Szczecinie na poziomie Ekstraklasy spotkały się Pogoń i Korona Kielce. Bilans zdecydowanie na korzyść gospodarzy (4-1-0).

5 – Już 5 goli w tym sezonie zdobył pomocnik Pogoni Takuya Murayama, pod tym względem to już w tym momencie jego najlepszy sezon w Polsce.

7 – Po raz 7. w tym sezonie Wisła Kraków prowadziła do przerwy, po raz pierwszy w takim meczu straciła punkty.

9 – Śląsk Wrocław przerwał passę 9 meczów wyjazdowych ze stratą gola. Ostatni raz na wyjeździe wrocławianie zachowali czyste konto 22 maja (zwycięstwo 3:0 z Jagiellonią).

14 – Inaki Astiz jest 14. piłkarzem, który w tym sezonie zdobył gola dla Legii. To najlepszy wynik w lidze, razem z piłkarzami Lecha Poznań.

17 – Legia po raz 17. w ligowej historii wygrała w Zabrzu z Górnikiem.

20 – Tyle goli padło w 18. kolejce. Wszystkie znajdziecie na poniższej grafice.

Bramki 18. kolejki

40 – Goli zdobyła w tym sezonie Legia Warszawa, najwięcej w lidze. Na drugim biegunie GKS Bełchatów, który do siatki rywali trafiał 15 razy.

51 – Goli (niespełna 13%) zdobyli rezerwowi w tym sezonie Ekstraklasy. Najskuteczniejszym z nich jest Orlando Sa, autor 4 goli.

Lechia Gdańsk 5 2

36 – Napastnik Cracovii Dariusz Zjawiński rozegrał w TME już 36 spotkań bez gola, na swoje trafienie czeka 1133 minuty, czyli najdłużej spośród wszystkich napastników w Ekstraklasie.

Zawisza Bydgoszcz 516 7

50 – Bramkarz GKS-u Bełchatów Arkadiusz Malarz oraz obrońca Jagiellonii Martin Baran rozegrali swoje 50. spotkanie w Ekstraklasie.

79 – Bramka po wejściu w meczu z Górnikiem tylko umocniła Orlando Sa na szczycie rankingu najefektywniejszych strzelców Ekstraklasy. Do ścisłej czołówki awansował Piotr Wiśniewski, trafiali także Piątkowski, Radović, Kuświk i Zwoliński.

Ranking najefektywniejszych strzelców po 16.kolejce Ekstraklasy

Lp. Zawodnik Klub Bramki w TME
Liczba minut na boisku Co ile minut strzela bramkę?