Liczby 17. kolejki

0 – GKS Bełchatów po raz 8. w Ekstraklasie przyjechał do Kielc, do tej pory nie odniósł tam żadnego zwycięstwa.

1 – Tyle bramek zdobyli goście w 17. kolejce Ekstraklasy. Autorem jedynego gola pomocnik Pogoni Takuya Murayama.

2 – Lechia na zwycięstwo w lidze czeka już 2 miesiące (od 4.10 i meczu z Cracovią). W ostatnich 6 spotkaniach zdobyła tylko 2 punkty i w tym okresie jest najgorszą drużyną w lidze.

2 – Zawisza wygrał w tym sezonie 2 mecze, na wyjeździe ugrał 2 punkty, w lidze zremisował drugi raz z rzędu i po raz 2. w tym sezonie nie stracił gola.

3 – Orlando Sa strzelił w tym sezonie 8 goli, 3 wchodząc z ławki rezerwowych.

Ruch Chorzów 10 2/1

5 – Najmniej goli w I połowie traci GKS Bełchatów, w II Legia Warszawa. Obie straciły w tych połówkach tylko po 5 goli.

6 – Tyle punktów zdobył Górnik Łęczna w meczach z Ruchem Chorzów. Do tej pory udało się to także Górnikowi i Legii w meczach z Cracovią.

6 – Korona Kielce nie przegrała w TME 6 ostatnich spotkań.

7 – Pogoń traciła gola w 7 ostatnich spotkaniach przeciw Śląskowi.

7 – Po raz 7. w ostatnich 4 sezonach (od kiedy liga gra też w poniedziałek) Legia grała w ostatni dzień kolejki. Mimo tego, że większość tych spotkań rozgrywała na wyjeździe ma świetny bilans – 6 zwycięstw i 1 remis.

8 – W 8 spotkaniach tego sezonu w Łęcznej Górnik wciąż bez porażki. To jedyna drużyna oprócz Śląska, która nie przegrała jeszcze na swoim stadionie.

10 – Po raz 10. w tym sezonie Legia otworzyła wynik spotkania, wszystkie 10 meczów wygrała.

13 – Tyle goli padło w 17. kolejce, najmniej od 25. kolejki poprzedniego sezonu (7-10.03.2014), kiedy również padło 13 goli.

13 – Niedzielny mecz Lecha był 13. starciem trenera Skorży z Górnikiem, póki co bilans tych spotkań jest bardzo dobry (8-4-1).

16 – Cracovia rozegrała w 2014 roku 16 spotkań wyjazdowych, wygrała tylko jedno z nich, 18.05. z Zagłębiem w Lubinie.

24 – Lech Poznań zdobył u siebie już 24 gole, to najlepszy wynik w lidze. Druga w tej klasyfikacji Legia ma tych goli 19.

29 – Od ostatniego bezbramkowego remisu Wisły Kraków minęło 29 spotkań, ostatnie 0:0 to mecz z Lechią w Gdańsku 28.02.2014.

35 – Napastnik Cracovii Dariusz Zjawiński rozegrał w TME już 35 spotkań bez gola, na swoje trafienie czeka już 1043 minuty, czyli najdłużej spośród wszystkich napastników w Ekstraklasie.