Liczby 16. kolejki

0 – Tyle zwycięstw ma na koncie Górnik Łęczna w meczach TME z Wisłą Kraków. Aktualny bilans to 6-4-0 dla Wisły, w Krakowie Biała Gwiazda wygrała wszystkie 5 spotkań.

1 – Podbeskidzie pierwszy raz wygrało w TME w Szczecinie, była to też 1. porażka Pogoni trenera Kociana w Ekstraklasie.

2 – Lechia strzeliła w tym sezonie Jagiellonii 3 bramki, ale 2 z nich były..samobójami. W pierwszym spotkaniu swojego bramkarza pokonał Wasiluk, w sobotnim meczu do własnej bramki trafił Madera.

3 – Po raz 3. w tym sezonie Legia wygrała 3:0 – z Jagiellonią, Wisłą i GKS, wszystkie na wyjeździe.

3 – Gole strzelił Cracovii w tym sezonie Mateusz Zachara.

4 – Wygrana Górnika przerwała serię 4 zwycięstw Cracovii na własnym stadionie. Ostatni raz przegrała 23 sierpnia, z Podbeskidziem (1:3).

4 – Lech Poznań otwierał wynik w 4 ostatnich spotkaniach wyjazdowych, za każdym razem dał sobie wydrzeć prowadzenie.

4 – Oliver Kapo strzelił 4.gola w naszej lidze, dołączając do czołówki rankingu najefektywniejszych snajperów. Na czele niezmiennie Orlando Sa.

Ranking najefektywniejszych strzelców po 16.kolejce Ekstraklasy:

Lp. Zawodnik Klub Bramki w TME
Liczba minut na boisku Co ile minut strzelał bramkę?
Pogoń Szczecin 4 675 169

5 – Korona Kielce nie dała się pokonać w Ekstraklasie w 5 ostatnich spotkaniach. To obecnie najlepsza passa w lidze.

7 – Śląsk Wrocław do piątku nie przegrał 7 kolejnych spotkań w Ekstraklasie, ostatni raz 13 września w Warszawie z Legią (3:4).

9 – Legia 9 razy w tym sezonie obejmowała prowadzenie i za każdym razem dowoziła je do końca.

9 – Piłkarze Lecha Poznań już 9 razy obijali w tym sezonie słupki i poprzeczki. W meczu z Piastem 2-krotnie Kasper Hamalainen.

10 – Po raz 10. w lidze Piast spotkał się z Lechem, do tej pory ugrał tylko 1 punkt, strzelił jedynie 3 bramki. W niedzielę udało się odnieść pierwsze zwycięstwo.

13 – Ruch Chorzów nie wygrał u siebie ze Śląskiem ostatnich 7 spotkań. W piątek gol Kuświka zapewnił pierwsze od 13 lat zwycięstwo z tym przeciwnikiem.

14 – Tyle goli – najmniej w lidze – zdobyli piłkarze 6. w tabeli GKS Bełchatów.

55 – Tyle spotkań czekał na kolejnego gola w Ekstraklasie Emmanuel Sarki. W tej kolejce po dłuższej przerwie trafiali także Tomasz Podgórski i Łukasz Tymiński.

57 – Tyle goli padło w tym sezonie w meczach z udziałem Zawiszy Bydgoszcz, najwięcej w lidze.

63 – Tyle kontaktów z piłką zaliczył w meczu z Ruchem Sebastian Mila, poniżej mapa wszystkich.

Mapa kontaktów Mili

344– Tyle minut czeka na 12. gola w TME Mateusz Piątkowski.

365– Tyle goli padło w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

390– Już 390 minut trwa niemoc strzelecka Górnika Łęczna w meczach wyjazdowych. Ostatnią bramkę zdobyli we Wrocławiu, 26 września.

1032 – Minuty czeka na gola Michał Mak, najdłużej spośród wszystkich napastników w Ekstraklasie.