Liczby 14. kolejki

1 – Zwycięstwo w 14 meczach odniósł w tym sezonie Ruch Chorzów.

1 – Korona Kielce po raz pierwszy w tym sezonie prowadziła po 45 minutach. Po raz pierwszy też zdobyła 3 gole w jednym meczu.

3 – Sędzia Kwiatkowski po raz 3. prowadził spotkanie Lecha Poznań w Ekstraklasie. Kolejorz nie wygrał żadnego z nich.

3 – W tym sezonie 3 drużyny wciąż są niepokonane na własnym stadionie. To Górnik Łęczna, GKS Bełchatów i Śląsk Wrocław.

4 – Piast Gliwice zdobył 4 gole na wyjeździe po raz pierwszy w tym sezonie. Podbeskidzie pierwszy raz w historii gier w Ekstraklasie straciło 4 bramki u siebie.

6 – Szósty raz spotkały się w Ekstraklasie drużyny Podbeskidzia i Piasta. Górale nie wygrali żadnego z nich, a u siebie przegrali wszystkie trzy.

15 – Śląsk uratował remis w spotkaniu z Lechem i przedłużył serię domowych spotkań bez porażki do 15. We Wrocławiu nie przegrali już od ponad 8 miesięcy.

18 – Wisła Kraków zdobyła 18 goli w meczach wyjazdowych. To najlepszy wynik w całej lidze.

20 – Łukasz Burliga począwszy od poprzedniego sezonu obejrzał w TME 20 kartek – 19 żółtych i 1 czerwoną.

28 – Tyle goli zdobyli w tym sezonie piłkarze z nr 10.

14 17 goli

29 – Tyle fauli popełnili piłkarze Jagiellonii Białystok i GKS Bełchatów. Poniżej nowość – mapa fauli obu drużyn.

Mapa fauli w spotkaniu Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów @EkstraStats

30 – Tyle ligowych spotkań rozegrała Legia pod wodzą Henninga Berga. Strzelała gole w 28 – nie udało się to w meczu z GKS Bełchatów i przegranym walkowerem spotkaniu z Jagiellonią. W tym sezonie Legia zdobyła 30 goli.

30 – Mateusz Machaj nie strzelił w poprzednich 30 spotkaniach TME ani jednego gola. Teraz trafił przeciw klubowi, w którym debiutował w Ekstraklasie – Lechowi Poznań.

40 – Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin po raz 40. spotkały się w Zabrzu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Górnik wygrał 30 spotkań, Pogoń odniosła tylko 1 zwycięstwo!

50 – Karol Linetty zagrał w Ekstraklasie 50. raz. Zajęło mu to dokładnie dwa lata – debiutował 02.11.2012 przeciw Wiśle Kraków.

53 – Cracovia wygrała z Zawiszą w Ekstraklasie po raz pierwszy od 53 lat – ostatnie zwycięstwo (1:0) 03.09.1961r.

87 – Co 87 minut trafia w Ekstraklasie Orlando Sa.

Ranking najefektywniejszych strzelców:

Lp. Imię i nazwisko Klub Bramki Liczba minut na boisku Co ile minut strzelał bramkę?