Liczby 12. kolejki

Zapraszamy na tradycyjne zestawienie najciekawszych liczb kolejki.

1 – Mecz Zawiszy z GKS Bełchatów był pierwszym spotkaniem tych drużyn w historii. Pierwszy raz w Ekstraklasie zmierzyły się Podbeskidzie i Górnik Łęczna.

5 – Dwie drużyny wygrały w tej kolejce różnicą 5 goli. Tu możecie zobaczyć, komu ta sztuka udawała się najczęściej w XXI wieku.

7 – W ostatnich 6 kolejkach Flavio Paixao 7 razy trafiał do siatki rywali.

9 – Korona Kielce po raz 9. w tym sezonie traciła gola jako pierwsza, pierwszy raz udało jej się ugrać chociaż punkt.

10 – Zawisza przerwał passę 10 spotkań bez zwycięstwa w lidze.

10 – Tyle lat czekała Wisła na wyjazdowe zwycięstwo 5 golami. Ostatni taki przypadek to 12.09.2004r. i mecz z Pogonią w Szczecinie.

10 – Aż 10 goli w ostatnim kwadransie gry zdobyła w tym sezonie Legia Warszawa. To najlepszy wynik w lidze.

11 – Tyle goli zdobył już lider strzelców Mateusz Piątkowski. Jest skuteczniejszy od całej ofensywy Korony (8) i Ruchu (10), tyle samo goli zdobyli zawodnicy GKS Bełchatów.

16 – Tyle goli padło w tym sezonie w doliczonym czasie II połowy. Ostatniego zdobył Kamil Sylwestrzak z Korony.

21 – Już od 21 spotkań w spotkaniach Legii z Lechią nie padł remis.

50 – Swój 50. mecz w lidze rozegrał Dawid Janczyk. Napastnik Piasta Gliwice ostatni raz pojawił się na boisku w Ekstraklasie 8 sierpnia 2011r.

96 – Tyle spotkań już za nami w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy.

96 – Waldemar Fornalik poprowadził Ruch w lidze po raz 96. Od ostatniego spotkania do piątkowego meczu z Cracovią minęło 893 dni.

100 – Leszek Ojrzyński po raz 100. prowadził drużynę jako trener w Ekstraklasie. Odniósł do tej pory 36 zwycięstw, a w sobotę po raz 12. wygrał 1:0. Po te i wiele innych ciekawostek zapraszamy TUTAJ

110 – Po niedzielnym hattricku Paweł Brożek ma na koncie już 110 goli w Ekstraklasie. To 17. wynik w tabeli wszechczasów.

150 – Po raz 150. W Ekstraklasie zagrał Mateusz Żytko, obrońca Cracovii.

200 – Rafał Grzyb rozegrał swoje 200. spotkanie w Ekstraklasie. Więcej o tym jubileuszu w tym miejscu

232 – Tyle dni czekał na gola w Ekstraklasie Michał Masłowski. Ostatnie trafienie 2 marca 2014r. w 24. kolejce poprzedniego sezonu, w spotkaniu z Zagłębiem.

238 – Tyle dni trwał rozbrat z Ekstraklasą Guilherme, brazylijskiego pomocnika Legii Warszawa.

308 – Tyle minut trwała passa Wisły bez zdobycia gola. Przerwał ją ten, który znalazł drogę do siatki jako ostatni – Semir Štilić.

21196 – Tylu widzów obejrzało pierwszy mecz na nowym stadionie Jagiellonii Białystok. To najlepsza frekwencja tej kolejki.